Książka prezentuje wpływ pandemii COVID-19 na finanse, ze szczególnym uwzględnieniem sektora bankowego, w tym zmiany relacji bank-klient, jak również dostępności i ceny kredytów. Ponadto w książce zaprezentowano bezprecedensowe działania polskiego banku centralnego, w tym uruchomienie po raz pierwszy programu luzowania ilościowego. Pandemia COVID-19 zaskoczyła świat zarówno w zakresie skali, czasu, przebiegu jak i konsekwencji. Współczesny świat nie ma wystarczającej wiedzy i doświadczeń w zakresie radzenia sobie z tego rodzaju kryzysem. Książka wypełnia w określonym zakresie (finansów) lukę w wiedzy oraz na rynku wydawniczym. Dotychczas nie powstała praca zwarta ukazująca konsekwencje obecnego kryzysu na rynkach finansowych. Każdy uczestnik tych rynków powinien zaś pogłębić swoją wiedzę na temat mechanizmów rozprzestrzeniania się tego rodzaju kryzysów i ich konsekwencji dla finansów publicznych, sieci bezpieczeństwa finansowego, banków i ich klientów. Ponadto z doświadczeń ostatniego kryzysu powinna być wyciągnięta i zapamiętana na długo ponadczasowa lekcja. Świat bankowości i finansów nie będzie już taki sam jak przed obecnym kryzysem. Książka rekomendowana przez: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Komitet Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk. [Opis według www.taniaksiazka.pl]
PRZEZNACZ.:
Dla doradców i ekspertów ekonomicznych, pracowników instytucji finansowych, a także doktorantów, słuchaczy studiów podyplomowych oraz studentów kierunków ekonomicznych, finansowych i prawnych.
UWAGI:
Rozdziały lub artykuły tej książki skatalogowano pod własnymi tytułami. Dostępne pod tytułem pracy zbiorowej. Bibliografie, netografie, wykazy aktów prawnych przy pracach.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni