Kiedy dziecko idzie do przedszkola, otwiera się przed nim i jego rodzicami nowy etap. I chociaż dla części rodziców wydaje się on oczywisty, często towarzyszy mu wiele rozterek: - Czy moje dziecko jest już gotowe? - Co, jeśli rodzic ma wątpliwości? - Jak wybrać przedszkole i co, jeśli nie mamy wyboru? - Jak przygotować dziecko (i siebie) do przedszkola? - Co zrobić, aby ułatwić mu adaptację? - Co z trudnościami, jeśli się takie pojaw
Kiedy dziecko idzie do przedszkola, otwiera się przed nim i jego rodzicami nowy etap. I chociaż dla części rodziców wydaje się on oczywisty, często towarzyszy mu wiele rozterek: - czy moje dziecko jest już gotowe ? - co, jeśli rodzic ma wątpliwości? - jak wybrać przedszkole i co, jeśli nie mamy wyboru? - jak przygotować dziecko (i siebie) do przedszkola? - co zrobić, aby ułatwić mu adaptację? - co z trudnościami, jeśli się takie pojawią?
"Akcja adaptacja" odpowie na te i wiele innych pytań. Agnieszka Stein pisze w niej jednak nie tylko o przedszkolu, ale też o tym, co dzieje się w rodzinie przedszkolnego debiutanta. Głównym tematem książki okazuje się równowaga. Między wizjami i pragnieniami a rzeczywistością. I między różnymi potrzebami różnych członków rodziny.
VI. Przedszkolne wyzwania - komunikacja z przedszkolem
VI. Dojrzałość szkolna
Zakończenie
Podziękowania
Polecane lektury
UWAGI:
Na okładce podtytuł: nowy etap w życiu dziecka : jak pomóc sobie i dziecku w zaprzyjaźnieniu się z przedszkolem. Bibliografia, netografia na stronie 221.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 003037 od dnia:2021-02-16 Wypożyczona, do dnia: 2021-03-18
Czas wolny dziecka stanowi niedoceniane źródło jego rozwoju. To wtedy maluch może pozwolić sobie na spontaniczność i nieskrępowane niczym zachowanie. Robi to, co sprawia mu przyjemność, ale jednocześnie naśladuje, eksploruje i wypróbowuje. Nawet, gdy dorosłym wydaje się, że dziecko nic nie robi, ono uczy się kierować swoją aktywnością i organizować samodzielnie czas. Dla dorosłych jest to więc bezcenne źródło wiedzy o dziecku - co lubi, w czym jest dobre, czego potrzebuje. Nauczyciele akademiccy i specjaliści pracujący z małymi dziećmi oddają do Państwa rąk książkę, która opowiada o istocie czasu wolnego, różnych form zabawy i roli mediów w rozwoju dzieci. Dużo miejsca zajmują propozycje wzbogacenia dziecięcych zabaw, nie tylko poprzez zakup kolejnej zabawki czy wręczenie dziecku pilota. Mamy nadzieję, że niniejsza książka będzie przydatną pozycją dla rodziców, nauczycieli, studentów specjalności pedagogicznych, a także dla tych osób, którym zależy na kształtowaniu dobrego i mądrego dzieciństwa.
Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym : wskazówki dla nauczycieli dotyczące organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej
Książka zawiera gotowe arkusze diagnostyczne, czyli praktyczną pomoc przy indywidualnym traktowaniu każdego dziecka i postrzeganiu go w szerszym kontekście uwarunkowań biologicznych i środowiskowych. To bogaty zbiór doświadczenia zdobytego przez autorki w trakcie wieloletniej praktyki psychologicznej w pracy z dziećmi przedszkolnymi i nauczycielami, oparty dodatkowo o fachową literaturę z zakresu psychologii i pedagogiki.