Coraz więcej dzieci żyje obecnie w rodzinach podzielonych przez separacje, rozwody czy zwykłe odejścia. Mają one często dwa domy, ale tylko jedno dzieciństwo. Robert E. Emery pokazuje, jak wychowywać dzieci w dwóch rodzinach. Czy opieka naprzemienna jest najlepsza dla dziecka? Czy musi być dzielona równo, czy są inne rozwiązania? W jaki sposób rodzice mogą wiedzieć, co jest najlepsze dla ich dzieci, zwłaszcza gdy dostają wiele sprzecznych rad? Jaką rolę powinny odgrywać same dzieci przy podejmowaniu decyzji?
Unikalna na polskim rynku książka o rozwoju seksualności i edukacji dzieci w tym aspekcie. Zanurzona w filozofii rodzicielstwa bliskości, teorii więzi, Porozumienia bez przemocy, oparta na najnowszych doniesieniach naukowych, bez balastu nieaktualnej i często szkodliwej wiedzy. To książka, w której ludzka seksualność nie jest oddzielona od reszty życia, napisana z szacunkiem dla intymności dziecka i troską o jego optymalny rozwój. Stanowi wartościowe źródło rzetelnej wiedzy o rozwoju człowieka i pokazuje, jak traktowanie dziecka z szacunkiem i empatią pomoże mu we wchodzeniu w dorosłość.
Zaburzenia u dzieci i młodzieży : co obciąża nasze dzieci i jak możemy im pomóc Tytuł oryginału: "Kindersorgen : was unsere Kinder belastet und wie wir ihnen helfen können,".
AUTOR:
Schulte-Markwort, Michael
POZ/ODP:
Michael Schulte-Markwort ; przełożyła Małgorzata Guzowska.
ADRES WYD.:
Słupsk ; Warszawa : Wydawnictwo Dobra Literatura - Grupa Wydawnicza Literatura Inspiruje, 2019.
Naszym dzieciom powodzi się lepiej niż jakiemukolwiek pokoleniu wcześniej, a mimo to ich troski są ogromne. W jaki sposób zmotywować Lenę, która boi się chodzić do szkoły? Jak dotrzeć do agresywnego chłopca, którego nic nie obchodzi? Co robić, kiedy dziecko nie może spać? Albo gdy brat uważa, że jego siostra jest wstrętna? I jak pomóc nastolatkowi, który już nie widzi sensu w swoim życiu? Znany psychiatra dzieci i młodzieży, profesor Michael Schulte-Markwort, z empatią przedstawia perspektywę dzieci i zrozumiale wyjaśnia, jak kompetentnie i troskliwie towarzyszyć im w życiu. Zwraca się do rodziców, wychowawców, nauczycieli i wszystkich osób mających do czynienia zarówno z najmłodszymi, jak i nastolatkami. Porusza szeroko zakrojone tematy - od zagadnień związanych z korzystaniem z komputerów, przez terapie dzieci po lęk przed rozwodem rodziców, fobie, natręctwa i ataki wściekłości. Niedawno opublikowana książka tego autora, "Wypalone dzieci. O presji osiągnięć i pogoni za sukcesem", zyskała sporo zainteresowania również w Polsce.
Profesor dr hab. n. med. Michael Schulte-Markwort, urodzony w 1956 w Osnabrücku, studiował medycynę i filozofię w Marburgu i Kilonii. Po otrzymaniu specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży w Lubece uzyskał dodatkowe kwalifikacje jako psychoterapeuta specjalizujący się w psychoanalizie i psychodramie. Stopień doktora habilitowanego zdobył w 1997 roku, wtedy też objął stanowisko profesora psychiatrii dzieci i młodzieży w Uniwersytecie w Hamburgu. Od 2004 roku jest dyrektorem medycznym Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Kliniki Uniwersyteckiej w Hamburgu Eppendorfie (UKE) i Szpitala Dziecięcego w Altonie. Jego poprzednie prace dotyczyły m.in. jadłowstrętu psychicznego, a obecnie zajmuje się dotkliwym problemem wypalenia u dzieci i młodzieży, które w Niemczech opisał jako pierwszy. [Opis według bonito.pl]