Wchodząc w XXI wiek, Polska - jak i cały świat - stała się areną cyfrowej rewolucji. Komputery z fantastycznych wizji przeobraziły się w przedmioty codziennego użytku. Bezgłośny światłowód wyparł skrzeczące modemy, a pokolenie MTV, zbiorowy umysł zjednoczony przed telewizorem, ustąpiło przed pokoleniem Neo, cyborgami połączonymi z komputerami - i sobą nawzajem. Miłość, polityka, kultura, media - globalna sieć odmieniła wszystko. Internet stał się "miejscem", w którym żyjemy, bawimy się, kochamy, walczymy i nienawidzimy. Czytamy fake newsy, tweetujemy, share`ujemy kontent, lajkujemy... Stanowimy konglomerat umysłów, ciał i maszyn. Wszyscy jesteśmy połączeni. Wszyscy jesteśmy cyborgami. [Opis według bonito.pl]
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Z nosem w ekranie : szklana pułapka czy szansa na rozwój twojego dziecka? Tytuł oryginału: "Art of screen time : how your family can balance digital media and real life". "Szklana pułapka czy szansa na rozwój twojego dziecka? " "Jak wychowywać dzieci (w sieci) "
Współczesne dzieci często debiutują w mediach społecznościowych już z chwilą, gdy zostaną uchwycone na obrazie USG. Zaczynają stykać się z ekranami około czwartego miesiąca życia. To dobrze czy źle? Wspaniała szansa na podtrzymywanie relacji niezależnie od dzielącej ludzi odległości czy też pierwszy krok do stworzenia otumanionego pokolenia wgapionych w ekrany zombie?
Wielu bez wahania uznało to za początek neurologicznej i emocjonalnej katastrofy, lecz - co zaskakujące - trudno natrafić na rzetelne badania na ten temat. W swojej książce "Z nosem w ekranie" Anya Kamenetz - ekspertka w dziedzinie edukacji oraz nowych technologii, ale również matka dwojga dzieci - prezentuje świeże i praktyczne spojrzenie na ten problem. Po przeprowadzeniu rozmów z setkami rodziców na temat stosowanych przez nich rozwiązań i wyznawanych poglądów oraz po przedarciu się przez gąszcz nierozstrzygających badań i rozdmuchanych obaw, proponuje proste rozwiązanie inspirowane znaną sentencją Michaela Pollana odnoszącą się do jedzenia: Ciesz się technologią. Z umiarem. Najlepiej w towarzystwie.
4. To ty masz władzę: pozytywne rodzicielstwo i media
5. Tylko godzina naraz: jak prawdziwe rodziny poruszają się w świecie technologii
6. Nowe technologie w szkole
Część II. Nasze własne urządzenia: rodzice a technologia
7. Mama z telefonem na placu zabaw
8. Współczesne rodziny: rodzice a technologia
9. Przyszłość cyfrowego rodzicielstwa
10. Krótkie podsumowanie dla tych, którym nie chciało się czytać całości
UWAGI:
Tytuł oryginału: The art of screen time : how your family can balance digital media and real life. Na okładce podtytuł: jak wychowywać dzieci (w sieci).
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni